Так, в ХVI столітті в Англії і Франції була популярна гра в м'яч з пер'ями (пізніше гумовий), але без певних правил.
Існує припущення про походження назви гри "теніс" – зв'язано воно з тим, що в грі брало участь 10 гравців ( ten – десять), по 5 на кожній стороні майданчика. Грали на повітрі, а досить скоро гра з відкритого повітря перейшла в приміщення – грали на підлозі. Пізніше з'явилася гра на столах, що були розташовані на деякій відстані один від одного, пройшло ще небагато часу, й дві половинки столу були зсунуто, між ними натягнули сітку.
Прийнято вважати, що своїм народженням настільний теніс зобов'язаний нестійкій англійській погоді, на мокрих лужках було важко грати, ось і з'явилася гра для кімнат. Простий інвентар, а головне невеликі розміри майданчика дозволяли грати де завгодно, таким чином настільний теніс отримав своє розповсюдження.
Нова гра користувалася популярністю в аристократичних колах, у середовищі шанувальників гри в крикет. Крикет раніше вважався дитячою забавою, тому що він не побудований на фізичному протиборстві й не вимагає більших зусиль. Грати в нього можна було в самому вишуканому одязі, але при цьому він забезпечував потребу в русі й розвазі. Такими ж достоїнствами володів і настільний теніс, тому він одержав доступ у знатні клуби джентльменів.
В кінці 80-х років XIX століття гра стала популярною багато в чому через конкуренцію серед виробників інвентаря, яка сприяла вдосконаленню ракеток і м'ячів. Основним їх виробником була американська фабрика братів Паркер, штат Массачусетс, ця фабрика виготовляла і експортувала до Англії все для гри в "Теніс для приміщень". Проте англійські компанії, такі як Ayres Ltd. (вони рекламували цей вид спорту як "Мініатюрна гра в лаун-теніс в приміщеннях"), отримали власні патенти.
Простий інвентар і невеликі розміри майданчика зробили гру популярною салоновою грою в Англії, грали навіть пробками від пляшок. Грали у вечірньому одязі: жінки в довгих розкішних платтях, чоловіки – в смокінгах. За правилами одна партія проводилась до 30 очок.
Отже, настільний теніс прийшов з Англії і незабаром розповсюджився в Європі, Азії, Африці.
М'ячі виготовляли з гуми або пробки, їх часто зашивали в тканину. Ракетки не були стандартизовані.