1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 рейтинг 0.00 (0 голосов)

Так, в ХVI столітті в Англії і Франції була популярна гра в м'яч з пер'ями (пізніше гумовий), але без певних правил.

З публікацій давніх літ відомо, що в 1874 році англієць Вальтер Клонтон розробив правила нової гри, досить схожої на сучасний теніс. Він назвав її "сферистикою", через рік правила були вдосконалені, гра отримала нову назву – лаун-теніс (від lawn – лужок, англ.) або просто теніс.

History of table tennis History of table tennis

Існує припущення про походження назви гри "теніс" – зв'язано воно з тим, що в грі брало участь 10 гравців ( ten – десять), по 5 на кожній стороні майданчика. Грали на повітрі, а досить скоро гра з відкритого повітря перейшла в приміщення – грали на підлозі. Пізніше з'явилася гра на столах, що були розташовані на деякій відстані один від одного, пройшло ще небагато часу, й дві половинки столу були зсунуто, між ними натягнули сітку.

History of table tennis History of table tennis

Прийнято вважати, що своїм народженням настільний теніс зобов'язаний нестійкій англійській погоді, на мокрих лужках було важко грати, ось і з'явилася гра для кімнат. Простий інвентар, а головне невеликі розміри майданчика дозволяли грати де завгодно, таким чином настільний теніс отримав своє розповсюдження.
Нова гра користувалася популярністю в аристократичних колах, у середовищі шанувальників гри в крикет. Крикет раніше вважався дитячою забавою, тому що він не побудований на фізичному протиборстві й не вимагає більших зусиль. Грати в нього можна було в самому вишуканому одязі, але при цьому він забезпечував потребу в русі й розвазі. Такими ж достоїнствами володів і настільний теніс, тому він одержав доступ у знатні клуби джентльменів.

History of table tennis History of table tennis

В кінці 80-х років XIX століття гра стала популярною багато в чому через конкуренцію серед виробників інвентаря, яка сприяла вдосконаленню ракеток і м'ячів. Основним їх виробником була американська фабрика братів Паркер, штат Массачусетс, ця фабрика виготовляла і експортувала до Англії все для гри в "Теніс для приміщень". Проте англійські компанії, такі як Ayres Ltd. (вони рекламували цей вид спорту як "Мініатюрна гра в лаун-теніс в приміщеннях"), отримали власні патенти.

History of table tennis History of table tennis

History of table tennis

Простий інвентар і невеликі розміри майданчика зробили гру популярною салоновою грою в Англії, грали навіть пробками від пляшок. Грали у вечірньому одязі: жінки в довгих розкішних платтях, чоловіки – в смокінгах. За правилами одна партія проводилась до 30 очок.

History of table tennis History of table tennis

Отже, настільний теніс прийшов з Англії і незабаром розповсюджився в Європі, Азії, Африці.

History of table tennis History of table tennis

М'ячі виготовляли з гуми або пробки, їх часто зашивали в тканину. Ракетки не були стандартизовані.

History of table tennis

 

 

 

 

Внимание! Все права защищены. При копировании материалов с сайта активная ссылка на источник  ОБЯЗАТЕЛЬНА !!!