1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 рейтинг 3.25 (2 голосов)
Статья "Історія настільного тенісу" представлена в оригинале - на украинском языке.
Авторы статьи: Афанасьев Вячеслав Валерьевич, Щербаченко Виталий Констянтинович
 

Історія настільного тенісу

 

Введення
Розділ 1. Розвиток настільного тенісу в світі
Розділ 2. Розвиток настільного тенісу в Україні, Росії та СРСР
Розділ 3. Сучасний стан настільного тенісу як виду спорту
Розділ 4. Зірки сучасності
Розділ 5. Міжнародна федерація настільного тенісу (International Тable Тennis Federation – ITTF)
Розділ 6. Рекорди настільного тенісу
Розділ 7. Правила гри
Розділ 8. Обладнання
Розділ 9. Шлях становлення настільного тенісу як виду спорту
Література

 

Введення

Настільний теніс найбільш популярний вид спорту, в якому грають ракеткою. Один раз навчившись грати в настільний теніс, це вміння залишається на все життя.
У настільному тенісі два суперники (в одиночній зустрічі) або дві пари (у парній зустрічі) грають матч, що складається з партій та очок. У грі використовуються: ракетки, які складаються із шарів деревини й покриті накладками з гуми, целулоїдний м'яч діаметром 40 мм білого або помаранчевого кольору, сітка висотою 15,25 см, стіл для настільного тенісу (довжина – 2,74 м, ширина – 1,525 м, висота – 0,76 м).
Мета гри – м'яч необхідно перебити на половину суперника так, щоб він помилився, і в такий спосіб виграти очко. Партія складається з очок, кожний з суперників на своїй подачі подає по дві подачі (виняток складає ведення гри за однаковим рахунком, коли подають по одній подачі). Необхідно виграти 11 очок та набрати мінімум на два очки більше, ніж суперник, якщо обидва гравця або пари виграли по 10 очок, тоді гравець або пара, що набрала на два очки більше, виграє партію. Також існують додаткові правила проведення ігри за рівним рахунком.
Матч складається з партій, якщо матч складається з 3 партій, то для виграшу матчу необхідно виграти 2 партії, з 5 партій – виграти 3 партії.

Розвиток настільного тенісу в світі

Історія настільного тенісу є довгим і цікавим ланцюгом подій, ми постараємось коротко розкрити звідки з'явилась ця популярна гра.

History of table tennis

Настільний теніс – захоплююча, нескінченно різноманітна, доступна будь-якому віку гра.

History of table tennis History of table tennis

Ось вже більше 40 років настільний теніс залишається головною і найпоширенішою спортивною дисципліною на планеті.
Ледве настільним тенісом всерйоз зацікавилися в Китаї (1 295 480 400 чоловік), а також в Індії (1 088 056 200), як спортивні захоплення Південної і Північної Америки (867 021 600), а також Європи (729 944 500) відійшли на другий і третій плани.

History of table tennis History of table tennis

Навіть якщо ми складемо населення Південної і Північної Америки та Європи, то і в цьому випадку, будь-які спортивні захоплення не зможуть перекрити закоханість одного Азіатського регіону в настільний теніс – 3 867 443 500 чоловік (на 2004 рік).
Відомості про розвиток настільного тенісу дуже суперечливі, оскільки настільним тенісом займаються не тільки в Азії, а й на всіх континентах, то ніхто не може сказати точно хто, коли і де першим почав грати в цю найпопулярнішу гру.

History of table tennis

Дотепер залишається загадкою, хто ж є справжнім родоначальником гри.
Деякі фахівці вважають, що настільний теніс зародився в Азії – в Японії або в Китаї (батьківщиною ігор з використанням ракетки, фігур, м'ячів, проведених на спеціальних площадках, вважається Східна Азія).

History of table tennis History of table tennis

Що ж до історіографів спорту, в тому числі японських і китайських, то більшість їх подібне твердження спростовує.

Одні вважають, що гра з ракеткою і м'ячем зародилась в Англії, як різновид Королівського тенісу. Збереглися малюнки, на яких можна побачити гру давніх часів, коли грали ракетками із струнами, схожими на ті, які нині прийняті в звичайному, так званому, великому тенісі. Можливо, що настільний теніс виник в США, Індії або Південній Африці (передбачається, що в останніх двох країнах в настільний теніс почали грати британські офіцери, що відряджалися туди). Також, одне з припущень, що ця ігра була розвагою студентської молоді, площадкою для гри в настільний теніс був обідній стіл, із книг вони споруджували загородження, що служило їм замість сітки, і на такій площадці вони грали в м'яч, що був зроблений з м'якої породи дерева або каучуку за допомогою ракетки еліптичної форми з довгою ручкою, яка була обклеєна пергаментним папером.

History of table tennis History of table tennis History of table tennis

  

 

предыдущая страница     1   2   3   4   5   6    следующая страница

Внимание! Все права защищены. При копировании материалов с сайта активная ссылка на источник  ОБЯЗАТЕЛЬНА !!!